Modny granatowy kolor we wnętrzu

Wszyscy znamy granat – jeden z najciemniejszych odcieni niebieskiego, który w swojej prawdziwej postaci w niektórych warunkach oświetleniowych wydaje się prawie czarny. Jego nazwa pochodzi od mundurów brytyjskiej armii i jest kojarzona z tradycyjnymi, eleganckimi ubiorami. Jednak elegancja to nie jedyna cecha tego odcienia. Kolor granatowy jest bardzo wszechstronny – łatwo dostosowuje się do wielu barw, niezależnie od pomieszczenia lub stylu dekoracji. Mocno zwraca na siebie uwagę – od razu przyciąga wzrok i tworzy klimat wnętrza. Jak wykorzystać go w aranżacji?

Modny kolor granatowy w sypialni

Do pary z białym

Przede wszystkim warto pamiętać, że ten odważny odcień musi być zastosowany w odpowiednich proporcjach i dobrze równoważyć się z innymi kolorami. Świetnie w duecie z nim sprawdza się klasyczna biel. Każdy, kto kiedykolwiek widział śnieżnobiałe szczyty górskie pośród ciemnoniebieskiego nieba, od razu będzie wiedział, dlaczego granat i biel idealnie pasują do siebie. Spośród wszystkich neutralnych kolorów, biel jest klasycznym uzupełnieniem o wysokim kontraście, który silnie podkreśla głęboki odcień granatu. W takiej aranżacji warto sięgnąć po białe meble oraz dekoracje z białych tkanin. To świetna kompozycja bez względu na charakter pomieszczenia.

 

Wśród naturalnych barw

Żywe odcienie, które natychmiast przyciągają uwagę, takie jak limonkowa zieleń, cytrynowy żółty, pomarańczowy czy koralowy mogą wyjątkowo efektownie rozjaśnić nastrojowy kolor granatowy. Są przy tym wyjątkowo naturalne, a więc zawsze modne! Aby uzyskać świeży wygląd wnętrza warto w duecie z granatem sprawdzić rośliny – zielone trawy, bławatki, żółte żonkile czy różowe goździki. Te połączenia doskonale będą wyglądać zarówno w sypialni, jak i w salonie czy gabinecie do pracy. Jeśli pojawi się potrzeba stłumienia oficjalnego charakteru pomieszczenia, można postawić na szmaragdową zieleń lub malinowe czerwienie. Należy jednak pamiętać o tym, że granat powinno zestawiać się przede wszystkim z barwami, które pasują do indywidualnego stylu domownika.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color