Zieleń w pokoju dziecka

Czy ciemniejsza barwa ścian może dobrze prezentować się w pokoju dziecka? Oczywiście, że tak! Odpowiednio zaprojektowana aranżacja, która umiejętnie balansuje poszczególne kolory, doskonale sprawdzi się w świecie młodego człowieka. Świetnie znosi próbę czasu, ułatwiając zmianę wystroju wnętrza. Projektując pokój dziecięcy, inspiracje można czerpać ze sprawdzonych połączeń. Jakie kolory komponują się z ciemną zielenią?

Inspiracja pokoju dziecięcego w zielonych kolorach

Wszystkie odcienie zielonego

Barwa ta coraz częściej jest wykorzystywana w wystroju wnętrz. Kojarzy się z naturą i wprowadza atmosferę odprężenia. Popularne odcienie zieleni, takie jak oliwkowy, seledynowy czy miętowy są chętnie stosowane przez projektantów m.in. w kuchniach. Nieco ciemniejsze tonacje spotkasz w salonach – nadają aranżacjom bardzo elegancki charakter. Intensywna zieleń w pokoju dziecięcym to rzadkość, ale wystarczy, że zastosujesz kilka prostych rozwiązań, by barwa ta trafiła w gust młodego człowieka.

 

Pokój dziecięcy – inspiracje w dobrym stylu

Zieleń w wystroju wnętrz symbolizuje spokój, pomaga zregenerować się zmęczonym oczom, ułatwia zasypianie, ale także poprawia koncentrację. Znakomicie sprawdzi się więc zarówno podczas odpoczynku, jak i nauki. Jeśli jednak planujesz pomalować pokój dziecka ciemniejszym odcieniem tego koloru, nie pokrywaj nią całego wnętrza. Gdy zieleń znajdzie się na wszystkich ścianach, zadbaj o to, by podłoga oraz sufit były jasne. W przeciwnym razie pokój będzie sprawiać wrażenie ciasnego i nawet najsilniejsze źródło światła nie rozwiąże tego problemu.

 

Jeśli malujesz ściany w pokoju dziecięcym na ciemnozielono, musisz również zwrócić uwagę na wyposażenie, którym uzupełnisz aranżację. Do barwy tej znakomicie pasują meble i dodatki w kolorze białym. Nie tylko rozjaśniają wnętrze, ale także tworzą pozytywne wibracje na każdy dzień. Uzupełnij wystrój roślinnością. Z takim wnętrzem pięknie komponują się np. niewymagające sukulenty. Dekory w grochy na frontach mebli lub dodatkach to strzał w dziesiątkę zamykający pełną aranżację w kolorze ciemnej zieleni.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color