Liliowy pokój dziecięcy

Aranżowanie pokoju dla dziewczynki może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli pociecha ma zróżnicowane zainteresowania i trudno wybrać jeden motyw przewodni. Proces ten będzie jeszcze bardziej skomplikowany, gdy sypialnia jest dzielona z rodzeństwem. Jak pogodzić odmienne gusta, zachowując przy tym wysoką estetykę oraz funkcjonalność pokoju? Podsuwamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

Liliowy pokój dla dziewczynki

Wykorzystaj kreatywne spojrzenie

Przede wszystkim od samego początku zaangażuj dziecko w proces reorganizacji wymarzonego królestwa. Pociecha podsunie Ci wiele kreatywnych rozwiązań i podpowie, jakie elementy najbardziej odpowiadają jej aktualnym gustom. Jeśli urządzasz sypialnię dla dwójki dzieci, staraj się znaleźć kompromis i zapewnij każdemu z nich własny, indywidualny kąt. Możesz oddzielić od siebie poszczególne przestrzenie, wykorzystując regał czy szafę na ubrania. W każdym z tych miejsc powinno być coś, co odzwierciedla preferencje dziecka np. pościel w ulubionym kolorze. Kup kosz na ubrania dla każdej pociechy, zagwarantuj osobne łóżko i źródła światła.

 

Pomaluj pokój dla dziewczynki na wyjątkowy kolor

Nawet, jeśli sypialnia dla dwójki dzieci ma dużą powierzchnię, miejsca będzie w niej zawsze za mało. Możesz zastosować kilka sprawdzonych rozwiązań, które optycznie powiększą przestrzeń. Jednym z nich jest wykorzystanie jasnej farby. Świetnie sprawdzi się m.in. kolor delikatnej lilii wodnej. To subtelny odcień off-white, tworzący bardzo spokojną atmosferę. Ułatwisz pociechom zarówno odpoczynek, jak i skupienie w trakcie nauki. Kolor ten świetnie komponuje się z wieloma innymi, w tym: szarym, błękitem, żółtym czy czarnym. Dzięki temu dopasowanie do wystroju wnętrza wyposażenia i dekoracji nie będzie problemem.  Najbardziej oryginalna wizja dekoratorska według najmłodszych bez wątpienia uda się z kolorem Water Lily na ścianie.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color