Salon w modnym kolorze

Kolory ścian w salonie często definiują to, jaki nastrój panuje w pomieszczeniu. Odświeżenie aranżacji pokoju, będącego często sercem mieszkania, wymaga więc odpowiednich przygotowań. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Wiele zależy od tego, czy salon jest duży, czy mały. Nie możemy też zapominać o stylu, w którym chcemy urządzić wnętrze. Te dwa czynniki będą niezwykle istotne podczas doboru odcieni, które zdominują salon.

 

Jasne kolory ścian w salonie - kolor Magic day

Przestrzeń w minimalistycznym stylu

Aranżacje, które charakteryzują się przestronnością, harmonią i porządkiem cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób hołduje zasadzie, która mówi: mniej, znaczy więcej. W przypadku takiego wystroju, w salonie najlepiej sprawdzą się jasne kolory. Biała farba będzie w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że barwa ta optycznie powiększa przestrzeń, więc świetnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Sprawdzi się także w sytuacji, w której do wnętrza salonu nie wpada wiele światła. To uniwersalny kolor, gwarantujący znakomite efekty aranżacji.
 

Modernistyczne kontrasty

Ciekawym sposobem na dobranie modnego wystroju ścian do salonu może być również łączenie dwóch różnych kolorów. Biały świetnie wygląda np. w kontraście z zielonym, granatowym lub szarym. Jeśli tylko pomieszczenie pozwala nam na łączenie barw – nie bójmy się z tego korzystać. Taki efekt sprawdzi się szczególnie w przypadku wnętrz w stylu modernistycznym. Podkreśli ich wyjątkowy charakter i ożywi wnętrze.


Ciemniejsza klasyka

W przypadku, gdy nasz salon jest przestronny, śmiało możemy pozwolić sobie na ciemniejsze kolory ścian. W zależności od indywidualnych preferencji, może być to barwa ciepła lub zimna. W takim zestawieniu zawsze sprawdzą się białe dodatki, które dodadzą aranżacji lekkości. Dobrym wyborem będą również jasne meble. Ciemniejsze odcienie świetnie sprawdzają się w salonach w stylu prowansalskim lub klasycznym.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color