Salon w modnym kolorze

Kolory ścian w salonie często definiują to, jaki nastrój panuje w pomieszczeniu. Odświeżenie aranżacji pokoju, będącego często sercem mieszkania, wymaga więc odpowiednich przygotowań. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Wiele zależy od tego, czy salon jest duży, czy mały. Nie możemy też zapominać o stylu, w którym chcemy urządzić wnętrze. Te dwa czynniki będą niezwykle istotne podczas doboru odcieni, które zdominują salon.

Przestrzeń w minimalistycznym stylu

Aranżacje, które charakteryzują się przestronnością, harmonią i porządkiem cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób hołduje zasadzie, która mówi: mniej, znaczy więcej. W przypadku takiego wystroju, w salonie najlepiej sprawdzą się jasne kolory. Biała farba będzie w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. Warto podkreślić, że barwa ta optycznie powiększa przestrzeń, więc świetnie nadaje się do mniejszych pomieszczeń. Sprawdzi się także w sytuacji, w której do wnętrza salonu nie wpada wiele światła. To uniwersalny kolor, gwarantujący znakomite efekty aranżacji.
 

Jasne kolory ścian w salonie - kolor Magic day

Modernistyczne kontrasty

Ciekawym sposobem na dobranie modnego wystroju ścian do salonu może być również łączenie dwóch różnych kolorów. Biały świetnie wygląda np. w kontraście z zielonym, granatowym lub szarym. Jeśli tylko pomieszczenie pozwala nam na łączenie barw – nie bójmy się z tego korzystać. Taki efekt sprawdzi się szczególnie w przypadku wnętrz w stylu modernistycznym. Podkreśli ich wyjątkowy charakter i ożywi wnętrze.


Ciemniejsza klasyka

W przypadku, gdy nasz salon jest przestronny, śmiało możemy pozwolić sobie na ciemniejsze kolory ścian. W zależności od indywidualnych preferencji, może być to barwa ciepła lub zimna. W takim zestawieniu zawsze sprawdzą się białe dodatki, które dodadzą aranżacji lekkości. Dobrym wyborem będą również jasne meble. Ciemniejsze odcienie świetnie sprawdzają się w salonach w stylu prowansalskim lub klasycznym.
 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color