Perfekcyjnie waniliowy salon

Gdy spróbujemy stworzyć oryginalny klimat w swoim salonie, na pewno zwrócimy uwagę na odpowiednie połączenie kolorów. Dobrze dobrane barwy to takie, dzięki którym zaprasza się do wnętrza odrobinę elegancji oraz wyjątkowej świeżości. Jak ożywić i uatrakcyjnić wystrój salonu?

Propozycja koloru ścian w dwóch tonacjach ciemnej i jasnej

Jasne czy ciemne ściany?

Wybierając odpowiednie kolory do salonu, warto wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. W małym pokoju doskonale sprawdzą się jaśniejsze odcienie, które sprawią, że przestrzeń stanie się optycznie większa. Jasne, kremowe barwy to zawsze dobre rozwiązania. W większym salonie świetną decyzją będzie głęboka tonacja ścian, która stworzy przytulny klimat. Można w tym przypadku wypróbować intensywny, acz głęboki kolor.

 

Jak łączyć kolory w salonie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wypróbować dwa kolory – jasny i ciemny. Wariantów połączeń jest kilka. Można farbą w jaśniejszej tonacji pomalować ściany, a ciemniejszą barwę wykorzystać do pokrycia mebli. Świetnym rozwiązaniem jest także podzielenie ścian na połowę w poziomie lub pionie. Aby uzyskać elegancki wystrój salonu, warto połączyć np. barwę piasku z orzechowym lub ciemnoszarym kolorem.

 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Większość naturalnych barw tworzy przytulny klimat w pomieszczeniu, ale to zestawienie może być trochę zbyt przytłaczające, zwłaszcza jeśli używa się wyłącznie ciemnych odcieni. Aby zrównoważyć wystrój pomieszczenia, można dodać do niego akcenty w jasnej, neutralnej tonacji, która subtelnie rozjaśnia przestrzeń. Delikatny kremowy kolor świetnie sprawdzi się do wykończenia listew i detali architektonicznych. Dobrym pomysłem są również dodatki w jasnych kolorach.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color