Nowoczesny salon w szarościach

W przeszłości szarość była uważana za barwę monotonną, smutną i nieużytkową. Dziś nowoczesny salon w szarościach cieszy się ogromną popularnością. Łatwo zrozumieć, dlaczego projektanci tak chętnie sięgają po wszystkie tonacje tego koloru. Pozytywnie wyróżnia się on wyjątkową neutralnością i pasuje do wielu stylów. Bez trudu można również znaleźć odpowiedni odcień do każdego pomieszczenia.

Salon w szarościach

Temperatura i naturalne światło

Pierwsze pytanie, które należy sobie zadać, wybierając kolor farby do pokoju dziennego, brzmi: ile naturalnego światła wpada do pomieszczenia? Czy to światło pochodzi z północy, południa, wschodu czy zachodu? Orientacja salonu względem stron świata oraz wielkość okien wpływa na wygląd malowania ścian i jest powodem, dla którego dokładnie ten sam odcień szarej farby może wyglądać zupełnie inaczej w różnych warunkach. Ważna jest również temperatura koloru – wybór jest bardzo szeroki – od nastrojowej ciemnej szarości do pastelowego jasnego odcienia. W mniejszych przestrzeniach świetnie sprawdzają się jaśniejsze odcienie – powiększą optycznie wnętrze.

 

Wyposażenie i dodatki

Szarość znakomicie eksponuje wszystkie białe meble. Dzięki temu połączeniu tworzymy w salonie atmosferę idealnego porządku. W tak zaprojektowanej przestrzeni można relaksować się po pracy lub skupiać na rozwijaniu swoich pasji. Duet bieli i jasnej szarości jest również wyjątkowo elegancki. W przypadku dodatków można pozwolić sobie na eksperymenty. Ciekawą praktyką jest przełamywanie jasnych odcieni ciemniejszymi dekorami, takimi jak poduszki, dywany czy fotografie lub obrazy. Używając tego samego koloru w jego najjaśniejszych, jak i najgłębszych tonacjach, bez trudu stworzymy bogaty, kontrastowy, ale jednocześnie niezwykle spójny i elegancki salon w szarościach.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color