Brązy i szarości do salonu

Salon z szarymi meblami

Popularna szarość relaksuje i wycisza. Z kolei brąz wnosi do aranżacji mnóstwo ciepła, a ponieważ oba kolory należą do kategorii neutralnej, łatwo je połączyć. Oto kilka najważniejszych wskazówek, dotyczących stylizacji, łączących szarości z brązem w pokoju dziennym.

 

Meble, które doskonale się uzupełniają

Najlepsze pomysły na szary oraz brązowy salon obejmują materiały i tekstury w tych kolorach. Warto stawiać na meble z popielatym obiciem, które uzupełniają drewniane elementy. Świetnym połączeniem będzie ciemnobrązowy, naturalny stolik na jasnoszarym dywanie. W przypadku sofy tkanina o ciekawej fakturze może nadać nowoczesny, subtelny wygląd, który emanuje wygodą, a jednocześnie wydaje się mniej ekstrawagancki niż skóra.

 

Ściany w wyjątkowych odcieniach

Projektując szary salon, warto poszukać kolorów o ciepłej tonacji, które pomogą wzmocnić przytulny klimat pomieszczenia. Na ścianach doskonale będzie prezentować się połączenie farby w kolorze kawy - Frappe z jasną szarością Tender. Ten duet stworzy idealne tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Będzie wyjątkowo relaksujący oraz zachęci do długich rozmów z bliskimi. Warto spróbować również ustawić odpowiednio oświetlenie w pomieszczeniu – niezbyt ostre, ale wystarczająco ciepłe, by było przytulnie i odprężająco.

 

Oryginalne akcenty do szarego pokoju

Dobrym sposobem na delikatne rozbicie szarobrązowej aranżacji są dyskretne dekoracje np. w kolorze czarnym. Klosz lampki, obramowanie zdjęć czy niewielki stolik kawowy w tym odcieniu podkreślą elegancki charakter stylizacji. Innym kolorem, który pięknie komponuje się z szarością i brązem jest zieleń. Kilka roślin w prostych doniczkach nie tylko ożywi salon, ale także efektownie odświeży całe wnętrze.

 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color