Jasny skandynawski salon

Skandynawski wystrój wnętrz wykorzystuje mieszankę tekstur i delikatnych odcieni. Tworzy w pomieszczeniu przytulną - atmosferę w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Podkreśla geometryczne kształty oraz proste meble, które są funkcjonalne i komfortowe. Salon w skandynawskim stylu jest niezwykle modny. Podpowiadamy, jak zachować umiar w doborze poszczególnych elementów wystroju, a jednocześnie zaprojektować niezwykłą przestrzeń.

Jasny skandynawski salon

Uniwersalny pokój dzienny, pełen naturalnego światła

Styl skandynawski jest tak popularny, ponieważ zaspokaja gusta zarówno osób lubiących uporządkowane wnętrza, ale także wygodne i komfortowe przestrzenie. Wystrój ten znany jest z minimalistycznej palety kolorów, przytulnych akcentów i efektownych, nowoczesnych mebli o prostym kształcie. Dominują w nim jasne odcienie, które są wyjątkowo podkreślane przez naturalne światło. Bardzo ważne jest wykorzystanie koloru białego, optycznie powiększającego pomieszczenie oraz podkreślającego oryginalne dodatki.

 

Salon skandynawski z odważnymi akcentami

Wysokie kontrasty to często również znak rozpoznawczy skandynawskiego wystroju wnętrz. W tej jasnej przestrzeni, łączącej neutralne barwy, znakomicie sprawdzają się dodatki w żywych kolorach. Warto wykorzystać m.in. poduszki w odcieniach różu czy fioletu, by w niezwykły sposób ożywić wnętrze. Doskonale sprawdzi się także obraz lub grafika pełna kolorowych akcentów.

Nowoczesne meble w skandynawskim stylu podkreślają piękno naturalnego drewna.. Jasny kolor ścian świetnie wyeksponuje drewniane wyposażenie. Jeśli naturalne akcenty nie wystarczą nam do odpowiedniego ożywienia skandynawskiego wnętrza, warto wykorzystać w stylistyce geometryczne wzory. Dywan z charakterystyczną grafiką nie tylko doda aranżacji odrobiny dynamiki, ale i zapewni domownikom wysoki komfort w chłodniejsze dni.

 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color