Pastele do jasnego salonu

Współcześni projektanci oraz architekci wnętrz coraz częściej podkreślają, że pastelowa paleta barw do salonu to doskonały wybór. Z jej pomocą można stworzyć wyjątkowe kompozycje kolorystyczne we wnętrzu. Ze względu na swoją wyjątkową delikatność pastelowe kolory mogą zagwarantować maksymalne poczucie komfortu w pokoju dziennym i ułatwić odpoczynek wszystkim domownikom.

Pastelowa farba do salonu

Odkryj na nowo urok pastelowych kolorów

Był czas, kiedy jedyną odsłonę pastelowych barw w wielu domach stanowił dziewczęcy róż i chłopięcy błękit. Odcienie te kojarzyły się nieco infantylnie. Nie były zbyt popularne aż do lat 50-tych i 60-tych, kiedy m.in. w połączeniu z odważną czernią i uderzającymi kontrastowymi kolorami, zaczęły tworzyć bardzo modne aranżacje. W dzisiejszych wnętrzach pastele powracają w wielkim stylu. Niezależnie od tego, czy myślisz o delikatnym odświeżeniu pokoju dziennego, czy o zupełnej zmianie stylistyki, pastelowa farba do salonu będzie świetnym rozwiązaniem.


Dyskretny żółty oraz pudrowy róż dzięki swojej miękkości i neutralności zagwarantują odprężenie, kreując jednocześnie przytulną, elegancką i okraszoną nutką blasku aranżację. Wnętrze salonu zostanie rozjaśnione nawet wtedy, gdy pokój ma ograniczony dostęp do naturalnego światła. Możesz eksperymentować z tymi barwami, malując sąsiadujące pomieszczenia lub ściany różnymi odcieniami. W każdym przypadku będą one stanowić bardzo estetyczne tło dla wszystkich dodatków i wyposażenia.

 

Pastelowe odcienie idealnie dopasowane do relaksującego wnętrza

Jest coś wyjątkowo relaksującego w jaśniejszych odcieniach palety kolorów do takich pomieszczeń, jak salon, kuchnia czy łazienka. Jeśli obawiasz się, ze pastelowe barwy będą tworzyć zbyt monotonną kompozycję, możesz przełamać je powierzchniami w ciemniejszym kolorze, np. drewnianą podłoga. Na tle delikatnych, pudrowych tonacji doskonale zostaną wyeksponowane również białe meble. Kolory te znakomicie podkreślają ich kształty, pasując do wyposażenia niemal w każdym stylu.

 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color