Elegancki salon ze ścianą w intensywnym zielonym kolorze

Jedną z najchętniej wybieranych barw w aranżacji wnętrz od kilku sezonów pozostaje ciemna zieleń. Gwarantuje ona nie tylko elegancki wystrój, ale również łatwe łączenie z wieloma kolorami. Tworzy atmosferę, w której zarówno dobrze się odpoczywa jak i koncentruje. Warto zaprosić go do wnętrza swojego salonu.

Kolor ciemny zielony w salonie

Wybór farby kluczem do efektownej przestrzeni

Salon jest pomieszczeniem, które pełni funkcję reprezentacyjną całego domu lub mieszkania. Doskonałym pomysłem jest więc wybór farby wysokiej jakości, która gwarantuje odpowiednią głębię tego wyjątkowego koloru. Ciemna zieleń często buduje wyraźne kontrasty, farba musi więc zapewniać odpowiednie wykończenie powierzchni. 


W aranżacji eleganckiego wnętrza świetnie sprawdzi się np. kolor Secret garden. Przed malowaniem ważne jest jednak określenie, czy ilość światła w pomieszczeniu pozwala na zastosowanie intensywnego odcienia w całym pomieszczeniu. Jeśli nie – wtedy możemy się zdecydować na pomalowanie  tylko jednej ściany. 
 

Dodatki idealnym uzupełnieniem wnętrza

Doskonałym spoiwem pomiędzy ścianą pomalowaną na kolor ciemny zielony a pozostałą częścią pomieszczenia są dodatki utrzymane w odcieniach zieleni i brązu. Świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju meble z naturalnego drewna. Dobrze, jeśli z tego materiału jest wykonana również podłoga. Przestrzeń, mimo eleganckiego charakteru, wydaje się wtedy niezwykle przytulna. Proste dodatki w odcieniach zieleni sprawią, że cała kompozycja stanie się maksymalnie spójna. Można wzbogacić ją również złotymi akcentami, np. kloszem lampy lub ramą lustra, które delikatnie rozświetlą wnętrze.
 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color