Biel i szarość… nie tylko na ścianie

Salon to miejsce w domu, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu. Wnętrze powinno emanować spokojem i przynosić ukojenie. Eleganckie połączenie szarości i bieli jest często doskonałym rozwiązaniem. Co więcej, nie oznacza to, że jedna z tych barw musi trafić na ściany. Ten ponadczasowy duet może wzbogacać aranżację, funkcjonując jedynie w obrębie poszczególnych elementów wyposażenia. Białe i szare meble to idealnie zgrany zestaw. Kolory ścian mogą w tym przypadku tworzyć zupełnie inną historię lub być uzupełnieniem całości.

Salon w szarych kolorach

Popularne połączenie

Gdy serce salonu stanowi stylowa szara sofa, warto zaprojektować odpowiednią aranżację wokół niej. Odpowiednie dopasowanie kolorów pozostałych mebli, poduszek, narzut, dywanu i ścian może być naprawdę proste. Szary jest dość neutralnym odcieniem. Pasuje zarówno do szerokiej palety jasnych, jak i ciemniejszych barw. Ponadczasowy duet idealny tworzy za to bielą.

 

Co jednak w sytuacji, w której ani ściany w pokoju, ani inne ulubione meble nie są w tym kolorze? Malowanie na nowo całego pomieszczenia po zakupie sofy nie musi być jedynym rozwiązaniem. Miła odmianą jest także zmiana koloru poszczególnych elementów wyposażenia. Dzięki temu w prosty sposób można odmienić wygląd drewnianych lub metalowych dekoracji.

 

Biel ponad wszystko

Biel jest nie tylko bezpieczna w połączeniu z szarością, ale również łatwo dopasować ją do innych barw w pomieszczeniu. Ten wyjątkowy duet świetnie wpasuje się w dowolne kolory ścian. Bez trudu wyeksponuje także najważniejsze estetyczne walory wyposażenia na tle drewnianej podłogi, zwłaszcza jeśli ta jest utrzymana w jaśniejszej tonacji. Biały stolik kawowy, szara sofa i dębowe deski to zestaw, dzięki któremu w salonie zamieszka lekka atmosfera modnej elegancji. Łatwo również zbudować wokół niej kompletną aranżację, która zagwarantuje doskonały relaks po dniu pełnym obowiązków.

 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color