Biel i szarość… nie tylko na ścianie

Salon to miejsce w domu, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu. Wnętrze powinno emanować spokojem i przynosić ukojenie. Eleganckie połączenie szarości i bieli jest często doskonałym rozwiązaniem. Co więcej, nie oznacza to, że jedna z tych barw musi trafić na ściany. Ten ponadczasowy duet może wzbogacać aranżację, funkcjonując jedynie w obrębie poszczególnych elementów wyposażenia. Białe i szare meble to idealnie zgrany zestaw. Kolory ścian mogą w tym przypadku tworzyć zupełnie inną historię lub być uzupełnieniem całości.

Popularne połączenie

Gdy serce salonu stanowi stylowa szara sofa, warto zaprojektować odpowiednią aranżację wokół niej. Odpowiednie dopasowanie kolorów pozostałych mebli, poduszek, narzut, dywanu i ścian może być naprawdę proste. Szary jest dość neutralnym odcieniem. Pasuje zarówno do szerokiej palety jasnych, jak i ciemniejszych barw. Ponadczasowy duet idealny tworzy za to bielą.

 

Co jednak w sytuacji, w której ani ściany w pokoju, ani inne ulubione meble nie są w tym kolorze? Malowanie na nowo całego pomieszczenia po zakupie sofy nie musi być jedynym rozwiązaniem. Miła odmianą jest także zmiana koloru poszczególnych elementów wyposażenia. Dzięki temu w prosty sposób można odmienić wygląd drewnianych lub metalowych dekoracji.

 

Biel ponad wszystko

Biel jest nie tylko bezpieczna w połączeniu z szarością, ale również łatwo dopasować ją do innych barw w pomieszczeniu. Ten wyjątkowy duet świetnie wpasuje się w dowolne kolory ścian. Bez trudu wyeksponuje także najważniejsze estetyczne walory wyposażenia na tle drewnianej podłogi, zwłaszcza jeśli ta jest utrzymana w jaśniejszej tonacji. Biały stolik kawowy, szara sofa i dębowe deski to zestaw, dzięki któremu w salonie zamieszka lekka atmosfera modnej elegancji. Łatwo również zbudować wokół niej kompletną aranżację, która zagwarantuje doskonały relaks po dniu pełnym obowiązków.

 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color