Stare meble, nowy wystrój

Masz ochotę na zmianę domowego wystroju, ale większy remont na razie nie wchodzi w grę? Mamy na to prosty sposób. Przemaluj meble lub detale dekoracyjne na inny kolor. Ożywisz dzięki temu wnętrze i sprawisz, że aranżacja nabierze zupełnie nowego wyrazu.
stare nowe meble

Nawet jeśli znudziły Ci się stare szafki, wcale nie musisz spisywać ich na straty. Wystarczy trochę odpowiedniej farby, by nadać im drugie życie. Meble w nowej odsłonie możesz wstawić z powrotem do tego samego pomieszczenia albo wykorzystać w zupełnie nowej aranżacji – na przykład na balkonie lub w ogrodzie. A może masz stylowy regał sprzed lat, na którym czas zostawił swój wyraźny ślad? Po przeszlifowaniu i odmalowaniu może być piękną ozdobą w stylu vintage.

Dopasuj kolor

Wybierając kolor do mebli kieruj się swoimi upodobaniami, ale weź też pod uwagę cały wystrój. Jeśli na ścianach królują stonowane odcienie, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w aranżacji. Sięgnij na przykład po wyrazisty Vivid Pink z kolekcji Beckers Designer Universal, by pomalować regał albo postaw na soczystą barwę Asparagus i przemaluj nią drewniane drzwi. W ten sposób dodasz wnętrzu oryginalnego smaku. Jeżeli jednak cenisz sobie delikatniejsze kolory, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby elementy z drewna lub sklejki „ubrać” w delikatniejsze barwy. Do wyboru masz choćby odcienie kawy, klasyczną biel czy szarość, które doskonale będą się prezentować niemal w każdym wnętrzu.

Znajdź nowe zastosowanie

Wciąż potrzebujesz nowości? Sprawdź, czy masz drewniane palety, skrzynki albo inne tego typu elementy. Jeśli tak, to świetnie się składa! Zamiast je wyrzucać, wymyśl dla nich nowe zastosowanie. Następnie przemaluj je na wybrany kolor i wykorzystaj w aranżacji. 

Meble z palet od dłuższego czasu nie wychodzą z mody. Nic dziwnego, przecież bardzo dobrze sprawdzają się w różnych rolach, a przy tym stanowią ciekawy element wystroju. Z palet można uzyskać na przykład stylowy stolik kawowy lub oryginalną, wygodną sofę. Wystarczy tylko kilka poduszek, by stworzyć miękkie siedzisko i oparcie.
 

Przed rozpoczęciem prac, sprawdź czy mebel nadaje się do malowania wybraną farbą. Potrzebne informacje znajdziesz w karcie technicznej produktu.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color