Pomaluj sypialnię i stwórz wymarzony wystrój

Jaki nastrój chciałbyś wprowadzić do swojej sypialni? Czy wolisz jasne i przestronne wnętrza, czy może ciemne kolory nadające pomieszczeniu przytulności? Kolor to doskonały sposób na zmianę, ulepszenie czy stworzenie czegoś nowego. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek do wykorzystania w swojej sypialni.

Niektórzy z nas potrzebują dużo światła i przestrzeni, aby łatwiej było im się obudzić, a inni chcą, aby sypialnia była przytulnym zakątkiem, w którym można się odprężyć. Nie ma tu lepszego czy gorszego pomysłu na aranżację. Z wystrojem wnętrza i jego kolorystyką jest tak samo, jak z wyborem ubrania - to kwestia indywidualna. Chodzi o znalezienie takiego stylu, który będzie odpowiadał właśnie Tobie i który będzie tworzył dokładnie taki nastrój, jaki pragniesz mieć w swojej sypialni. Najważniejsze jest, aby była ona miejscem, w którym możesz odpocząć,  i budzić się wypoczętym. W tym może pomóc odpowiednia kolorystyka.

 

Jasne kolory

Masz trudności ze wstawaniem rano? Rozświetlony pokój może faktycznie ułatwić pobudkę. Jasne kolory na ścianach, suficie czy drewnianych elementach wystroju tworzą wrażenie przestronności. Jeśli postawisz na przykład na biel, możesz uzyskać ciekawy efekt dzięki zastosowaniu różnych stopni połysku. Matowe ściany dobrze współgrają z błyszczącymi elementami drewnianymi, takimi jak fronty mebli. 

Stonowane kolory

Jeżeli wolisz ciemniejsze i przytulne pomieszczenia, powinieneś zastosować bardziej stonowane, ciepłe kolory. Na przykład delikatny niebieski, zielony czy szary to barwy, które mają działanie uspokajające, dzięki czemu doskonale nadają się do sypialni. Podobnie jak w przypadku jasnego wystroju, korzystny efekt osiągniesz zestawiając ze sobą powierzchnie matowe i błyszczące. Dobrze wyglądają też płaszczyzny pomalowane różnymi tonami tego samego koloru - co oznacza, że możesz najpierw wybrać barwę, która Ci się podoba, a następnie dobrać jej ciemniejszy lub jaśniejszy odcień. Pomaluj na przykład ściany jednym z nich, elementy drewniane drugim, a sufit trzecim. Ważne jest, aby wybrać taką paletę kolorów, która stworzy harmonijną aranżację całego pomieszczenia.

Pomyśl o szczegółach

Jeśli masz w swojej sypialni ładne elementy drewniane czy inne detale, które chciałbyś podkreślić, pomaluj je na biało lub na inny kolor kontrastujący z odcieniem ścian. Jeśli jednak framugi są podniszczone, a drzwi  niezbyt stylowe, powinny one mieć taki sam kolor jak ściany, dzięki czemu nie będą się rzucały w oczy.

Jeśli wybierzesz do pokoju jasne, naturalne kolory i materiały, to dobrym rozwiązaniem będzie nadanie kilku detalom zupełnie innej, wyróżniającej je barwy. Być może masz na łóżku poduszkę w odcieniu, który szczególnie lubisz? Dokup kilka niedrogich drobiazgów na pchlim targu i pomaluj je na ten sam kolor. Będą one stanowić bardzo ładną ozdobę, dopasowaną do całości wnętrza. Postaw na swój indywidualizm, przekonasz się, że stworzenie idealnego wystroju nie jest takie trudne.

zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color