Mały remont w łazience

Nie podoba Ci się Twoja łazienka, ale to niezbyt dobry moment na generalny remont? Jeśli ściany i sufit są w dobrym stanie, możesz je odświeżyć poprzez malowanie. Prostym sposobem na odnowienie łazienki i sprawienie, że będziesz czuć się w niej dobrze, jest też nadanie nowego koloru drobnym elementom wystroju takim jak wieszaki czy rama lustra.
Łazienka aranżacja

Generalny remont łazienki wymaga czasu i jest kosztowny. Jeśli jednak pomieszczenie jest w dobrym stanie, to prostymi sposobami można je odświeżyć i za pomocą nowych kolorów nadać mu odmieniony wygląd. 

Akcent koloru w łazience
Drobne zmiany w łazience

Pomyśl o suficie

Jeśli masz całą łazienkę wyłożoną glazurą, nie musisz zrywać płytek, aby zmienić kolorystykę tego pomieszczenia. Dobrym i efektownym rozwiązaniem jest pomalowanie sufitu. Zwróć uwagę, żeby farba była przeznaczona do wilgotnych pomieszczeń, tak jak np. Beckers Designer Kitchen & Bathroom. Jeśli ściany są białe, warto nadać sufitowi słoneczny żółty lub inny żywy kolor przykuwający uwagę. Stworzy to kontrast i da wrażenie ciepła, które będzie wyjątkowo przyjemne, gdy zdarzy Ci się zobaczyć rano w lustrze swoje niezbyt wypoczęte odbicie.

Pokoloruj drobne elementy

Jeśli w łazience masz wystające rury, możesz je ukryć przed wzrokiem, malując je na ten sam kolor co ściany. Dużą odmianę da także pomalowanie takich elementów jak szafka łazienkowa, kosz na śmieci, rama lustra czy metalowe wieszaki. Możesz to zrobić używając specjalnej farby, takiej jak Beckers Designer Universal. 

Kup ręczniki, zasłonę pod prysznic i matę łazienkową w tym samym kolorze, a całość uzyska ładny i spójny efekt. Podejdź do tematu indywidualnie i kreatywnie. Świetnym rozwiązaniem jest także umieszczenie w łazience kwiatów, obrazów i lamp, o ile oczywiście masz na to miejsce i warunki. Ciekawe, kontrastowe połączenie uzyskasz zestawiając ze sobą gładkie i matowe powierzchnie.

ładna łazienka jasna

Duża i mała łazienka

Jeśli masz małą łazienkę, a chcesz by wyglądała bardziej przestronnie, wybierz do niej jasne i ciepłe kolory. Malując ściany i drewniane części na ten sam odcień, uzyskasz wrażenie harmonii. Możesz zastosować inny kolor  na detalach, takich jak rama lustra czy wieszaki. Również do dużej łazienki o wielu ścianach dobrze jest wprowadzić ciepłe barwy, aby dawały poczucie przytulności.  

Wybór ciepłych czy zimnych tonów ostatecznie jednak  powinien być uzależniony od  Twojego gustu i  efektu, jaki chcesz osiągnąć. Pamiętaj, by malując łazienkę zawsze stawiać na produkty, które są odporne na działanie wilgoci. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia uszkodzeń spowodowanych wodą, ważne jest, abyś zawsze stosował się do instrukcji malowania pomieszczeń, w których obecna jest wilgoć. Miej też na uwadze, by nie zamalowywać płytek i porcelany. Poza tym, podczas odświeżania łazienki, nie ogranicza Cię nic prócz Twojej fantazji i kreatywności.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color