Kolorowe szaleństwo w pokoju dziecka

Mówi się, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Przy tworzeniu aranżacji pokoju dziecka i Ty pofantazjuj! Podpowiadamy, jak stworzyć wesoły, kolorowy wystrój, który sprawi radość nie tylko młodszym, ale i dorosłym domownikom.

Pokój dziecka, jak żaden inny, nadaje się do fantazyjnych aranżacyjnych eksperymentów. Każdy maluch poczuje się wyjątkowo, jeśli w jego małym królestwie wprowadzimy odrobinę dekoratorskiej fantazji.

Architekci wnętrz często podkreślają, że przebywanie w dziecięcym pokoju powinno dawać i maluchom, i rodzicom zastrzyk pozytywnej energii. Obowiązkowe są więc radosne kolory. Ciekawym pomysłem na barwny akcent jest na przykład pomalowanie jednej ściany bardziej zdecydowanym, kontrastującym odcieniem. W pokoju ucznia doskonale sprawdzi się na przykład żółty, który nie tylko ożywi całą aranżację, ale i dobrze wpłynie na koncentrację dziecka. 

Wyjątkowy, nietuzinkowy efekt możemy osiągnąć także dzięki wykorzystaniu szablonów. Z ich pomocą stworzymy na ścianie rozmaite wzory i kształty. Elementem wystroju może się stać też motywujący cytat, fragment ulubionej piosenki albo imię dziecka wymalowane na ścianie.

Wystrój to nie tylko ściany

Nie zapominaj, że wystrój to nie tylko ściany. Każdy mebel – łóżko, szafa czy biurko, jest elementem mającym wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Aby aranżacja dziecięcego pokoju była spójna, harmonijna, ale jednocześnie nie nudna, pomaluj poszczególne meble i mniejsze elementy wyposażenia pokoju specjalnymi farbami do drewna i metalu takimi jak Beckers Designer Universal. Dobierz kolory, które będą dobrze współgrać z odcieniami ścian, ale jednocześnie podkreślać wyjątkowy styl i indywidualny gust dziecka. Emalia do mebli to też świetny sposób na ożywienie przedmiotów, które po latach straciły swój dawny blask.

Czy wiesz, że...

Emalią do drewna i metalu Beckers Designer Universal można pomalować dziecięce zabawki. Farba posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color