Jak sprawdzić, czy wybrany kolor pasuje do wnętrza?

Podoba Ci się kolor ścian na zdjęciach w Internecie, ale nie wiesz, czy będzie pasował do aranżacji Twojego wnętrza? Najlepiej sprawdzić to jeszcze przed zakupem farby używając próbki kolorów. Dzięki małemu testerowi możesz przekonać się, czy wybrany odcień idealnie spełnia Twoje oczekiwania.

Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po tester koloru.

1.    Kolory prezentowane w katalogu drukowanym lub na etykiecie kolorystycznej na opakowaniu nie oddają idealnie odcienia farby. Wynika to z ograniczeń techniki drukarskiej. Podobnie wygląda sytuacja z kolorami oglądanymi na ekranie monitora – te także należy traktować jako przybliżone. Dlatego właściwym rozwiązaniem jest wybór koloru na wzorniku w punkcie sprzedaży. Jednak mała próbka obejrzana w sklepie nie zawsze daje wyobrażenie, jak kolor sprawdzi się we wnętrzu. Z tego właśnie powodu najlepiej kupić tester koloru np. Beckers Designer Colour lub Beckers Designer Kitchen & Bathroom i przetestować wybrany odcień w domu.

 

2.    Przy testowaniu koloru należy pamiętać, że ten sam odcień, może wyglądać nieco inaczej na różnych ścianach. Wynika to z tego, że na odbiór koloru ma wpływ wiele czynników, a najważniejszym z nich jest światło. Dlatego po pomalowaniu testerem kawałka ściany dobrze jest sprawdzić, jak wygląda on o różnych porach dnia i przy różnym oświetleniu, dziennym i sztucznym.

 

3.    Tester kolorów Beckers Designer Colour lub Beckers Designer Kitchen&Bathroom ma pojemność 50 ml i pozwala na pomalowanie około 1m2 powierzchni. Taka próbka na ścianie z pewnością wystarczy, aby ocenić czy to właśnie ten poszukiwany odcień. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu przypadkach  ten sam kolor użyty na większej powierzchni – całej ściany lub wszystkich ścian w pokoju – będzie wydawał się bardziej intensywny.

 

4.    W przypadku kiedy nie masz możliwości lub nie chcesz malować próbek  koloru na ścianie, możesz użyć białego kartonu pomalowanego  dwoma warstwami farby. Taki tester możesz przykładać do różnych ścian o różnych porach dnia i zobaczyć, jak prezentuje się wybrany odcień. 

zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color