Sypialnia z ozdobioną ścianą

Dekorowanie ścian jest istotnym etapem procesu aranżacji wnętrz, dlatego wymaga dokładnego przemyślenia. Jeśli Twoja sypialnia wymaga zmiany, w pierwszej kolejności warto pomyśleć o innym kolorze ścian. To prosty zabieg, który może całkowicie zmienić odbiór pomieszczenia i podkreślić jego funkcje. Niezależnie od tego, czy szukasz pomysłu na aranżację sypialni dla nastolatka, czy swojego własnego miejsca odpoczynku, pomalowanie ściany w szachownicę w oryginalny sposób ozdobi wnętrze.

Jasne kolory w sypialni

Relaksująca sypialnia – kolory podstawą aranżacji

Gdy decydujesz się na przyozdobienie jednej ze ścian w sypialni szachownicą, musisz wybrać spokojne i kojące kolory. Dobrze postawić na neutralne barwy – to klasyczny i zawsze bezpieczny wybór. W takim pomieszczeniu jak sypialnia, kratkę najlepiej stworzyć w obrębie jednego koloru, stosując dwa jego odcienie – jaśniejszy i ciemniejszy. Dzięki temu zyskasz efektowną dekorację, zachowując przy tym spokojny, kojący nastrój w pomieszczeniu. Doskonale nadają się do tego tonacje niebieskiego, zielonego lub szarego. Pamiętaj, by najpierw pomalować ścianę jaśniejszą farbą.


Neutralne kolory stanowią doskonałe tło sypialni, ponieważ współgrają z innymi odcieniami pościeli, zasłon, dywanów i dzieł sztuki. Pozwalają się zrelaksować, akcentując żywe dodatki. Możesz przełamać tę często nudną neutralność właśnie tak oryginalnym wzorem, jak szachownica na ścianie. Gdy chcesz zachować maksymalną spójność aranżacji, zadbaj o to, by wyposażenie komponowało się kolorystycznie z namalowaną kratką.

Poranek pełen energii – lokalizacja ozdobionej ściany

Nie tylko kolory są istotne w wystroju wnętrza sypialni. To, na której ścianie namalujesz szachownicę również jest ważne. Jeśli chcesz pozbyć się rozpraszających elementów i zasypiać bez problemów, charakterystyczna kratka powinna znaleźć się za Twoją głową. Wtedy nic nie zakłóci wieczornej, relaksującej atmosfery. W sytuacji, w której potrzebujesz zastrzyku energii z samego rana, możesz zdecydować się na namalowanie szachownicy po przeciwnej stronie. Dzięki temu zerkniesz na nią zaraz po przebudzeniu. Tak oryginalny wzór ułatwi pozytywny start każdego dnia.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color