Pastelowa jadalnia
W nowoczesnych wnętrzach nierzadko wykorzystuje się otwarte kompozycje przestrzeni. Kuchnia stanowi wówczas koherentny układ z jadalnią. Zazwyczaj w aranżacji wnętrz stosowane są klasyczne kolory ścian. Kiedy priorytet to jednak oryginalna kuchnia, inspiracje warto czerpać z nietypowych rozwiązań, wykraczających poza kanony danej stylistyki.
Alternatywa dla skandynawskich wnętrz
Charakterystyczny kolor biały tworzy wnętrza przestronnymi, czyniąc z pomieszczenia jasną i pogodną przestrzeń. Jego delikatność komponuje się z różnorodnymi stylistykami aranżacyjnymi. Kolor ten stanowi bazę tonów wykorzystywanych w skandynawskich i minimalistycznych wnętrzach. Delikatny kolor doskonale współgra z jasną armaturą i beżowymi blatami. Chcąc uzyskać pomieszczenie przesycone rodzinnym ciepłem, warto postawić na żółte wazony i jasnobrązowe zasłony. Odcień Supernova stanowi również ciekawe rozwiązanie dla rustykalnych kuchni. Na jej tle doskonale wyglądają bowiem jasne meble wykonane z naturalnego materiału. Dopełnienie przestrzeni mogą stanowić białe miski ceramiczne ozdobione folkowymi wzorami kwiatowymi.
Nietypowa głębia
Chcąc oddzielić kuchnię od jadalni, warto skontrastować delikatną biel z ciemniejszym odcieniem farby. Stony Grey doskonale wyeksponuje daną przestrzeń, nadając jej osobliwej głębi. Szare ściany stanowią świetne tło dla białych obrazów wykończonych ciemnym obramowaniem. W przypadku jadalni wypełnionej intensywnym kolorem warto zdecydować się na wykorzystanie jasnych mebli. W rustykalnej przestrzeni doskonale sprawdzą się elementy wykonane z naturalnych materiałów. Szary kolor często wykorzystywany jest również we wnętrzach industrialnych. Do jadalni można wówczas wstawić meble ze stali lub szkła.
Pomieszczenie wielofunkcyjne
W niewielkich mieszkaniach kuchnia poza swoim podstawowym przeznaczeniem stanowi również miejsce, w którym domownicy gromadzą się w celu wspólnego spożycia posiłków. W przestrzeni tej, podobnie jak w układach hybrydalnych, można wykorzystać kontrastowe zestawienie bieli i intensywnej szarości. Delikatny kolor powiększy bowiem pomieszczenie, a ciemny odcień nada we wnętrzu osobliwej elegancji. Należy jednak pamiętać, że w niewielkich pokojach intensywne barwy nie powinny być dominujące, aby nie przytłoczyć całości.