Łazienka z odrobiną orientu

Przestrzeń relaksacyjna powinna być wypełniona barwami, zapewniającymi odpowiednie odprężenie oraz wyciszenie skumulowanych emocji. Urządzając łazienkę, inspiracje warto więc czerpać z orientalnych wzorców. Pomieszczenie będzie wówczas funkcjonalne i estetyczne zarazem.

Inspiracja łazienki w delikatnie orientalnym stylu

Kolory ścian

Szukając orientalnych inspiracji do łazienki, można kierować się wyglądem roślin uprawianych na terenach Azji i Hiszpanii. Sweet Almond wprowadza do wnętrza ciepło, spokój oraz odpowiednią jasność. Kolor ten doskonale ożywia przestrzeń, oddziałując zarazem relaksująco na domowników. Sweet Almond jest również niezwykle uniwersalnym odcieniem. Można go bowiem zestawiać z różnorodnymi barwami. W orientalnym wnętrzu jego doskonałym uzupełnieniem będzie Linen White, czyli słoneczna, kremowa biel. Ta tonacja w unikalny sposób rozjaśni pomieszczenie, a także znakomicie będzie komponować się z białą armaturą oraz delikatnymi odcieniami dywaników i grzejników.

 

Inspiracje orientem widoczne w dodatkach

W przestrzeni stylizowanej orientalną estetyką warto wykorzystać drewniane meble oraz bambusowe dodatki. Idealnie sprawdzą się również lampy wykonane z naturalnego tworzywa. Orientalne wnętrza wyróżnia także umieszczenie wanny w centralnym punkcie danego pomieszczenia. Dopełnienie beżowo-białej kolorystki ścian może natomiast stanowić element pomalowany farbą w odcieniu Porcelain Grey

 

Warto w widocznym miejscu umieścić figurę lub rzeźbę, odwołującą się do orientalnej kultury. Egzotycznymi akcentami będą natomiast kamienne misy oraz schowki na akcesoria kosmetyczne. W przypadku łazienki, posiadającej dostęp do naturalnego światła, można zastosować bambusowe rolety. Dodatkowe lampy, wpadające w odcienie delikatnego beżu, sprawią, że wnętrze stanie się wyjątkowo przytulne i ciepłe.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color