Łazienka urządzona w stylu retro

Delikatne, jasne kolory wykorzystywane w pomieszczeniach kojarzą się z elegancją oraz klasycznym stylem. Zastosowanie określonego schematu barw w łazience to doskonała inspiracja do stworzenia wnętrza w ponadczasowym klimacie retro.

Inspiracja łazienki w stylu retro

Współczesna odsłona stylu z lat 50.

Trend retro to odświeżona odsłona modnych aranżacji z dawnych lat, która doskonale sprawdza się we współczesnych wnętrzach. Styl ten pasuje niemalże do każdego pomieszczenia, wypełniając je wyjątkowym klimatem, kojarzącym się z szykiem i luksusem. Doskonale sprawdza się również w małych przestrzeniach, takich jak łazienka.

 

Aby stworzyć łazienkę w stylu retro, należy stosować się do kilku zasad. Ważną kwestią jest wybór kolorystyki, która powinna być utrzymana w jasnym, stonowanym klimacie, czerpiącym pełnymi garściami z eleganckich klasyków. Dobrym wyborem będzie kolor szary, czarny lub biały, sprawdzi się również bezpieczny beż oraz energetyczny egzotyczny odcień.

 

Wyposażenie łazienki w stylu retro

Każda łazienka, inspiracje kolorystyczne może czerpać ze stylu lat 50. czy 60., ale doskonały efekt w jej aranżacji uzyskamy wyłącznie, wykorzystując odpowiednie wyposażenie i dodatki. Stonowana kompozycja odcieni świetnie sprawdzi się przy wyborze płytek łazienkowych. Ciekawym, bardzo charakterystycznym elementem tej aranżacji jest wybór wolnostojącej wanny, która przywoła tradycyjny, klasyczny klimat w pięknym, nowoczesnym wydaniu.

 

Do stworzenia łazienki w stylu retro doskonale nadają się także eleganckie materiały. Naturalne drewno, marmur, subtelne ornamenty czy miedziane wstawki podkreślą styl z dawnych lat i przyciągną uwagę zarówno domowników, jak i ich gości. Zadbanie o dyskretne, ale wyjątkowo dobrze dopasowane akcenty, takie jak mydelniczka, uchwyty na ręczniki czy rama lustra będzie idealnym dopełnieniem klimatycznej całości.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color