Kuchnia w kolorach natury

Malowanie ścian to jeden z najlepszych sposobów na zmianę kuchennej aranżacji. Delikatne odcienie nie tylko umilą czas przygotowywania posiłków, ale także będą idealnym towarzyszem codziennych rozmów przy kawie. Z pomocą odpowiednio dobranych kolorów bez trudu można stworzyć bardzo miłą dla oka, świeżą i naturalną przestrzeń.

Farby do kuchni w kolorach natury

Efekt końcowy

Jeśli chcemy uzyskać wyjątkowo rześki efekt, który świetnie pobudza każdego poranka i niesie z sobą ukojenie po całym dniu pracy, doskonałym wyborem będą wszystkie odcienie zieleni. Warto w takim przypadku zestawiać je z drewnianym wyposażeniem, np. stołem i krzesłami, dzięki czemu wnętrze nabierze wyjątkowo przytulnego charakteru. Znakomitym rozwiązaniem jest również pomalowanie jednej ze ścian ciemniejszą barwą. Delikatny brąz świetnie uzupełni rześką zieleń, bardzo dobrze współgrając także z poszczególnymi naturalnymi elementami wyposażenia czy podłogą z jasnego drewna.

Wybierając odcienie do pomieszczenia, w którym gotujemy, warto pomyśleć o nadrzędnej palecie kolorów domu, zwłaszcza jeśli kuchnia jest otwarta np. na salon. Dobrą praktyką jest wybieranie barw wzajemnie się uzupełniających i mających podobne tonacje. Dzięki temu tworzymy niezwykle spójną aranżację, która sprawia wrażenie idealnie uporządkowanej.

 

Test farby do kuchni

Poświęcenie odrobiny czasu na sprawdzenie tego, jak dany kolor prezentuje się na ścianie, ułatwia projektowanie aranżacji wnętrza. Nic nie stoi na przeszkodzie, by za pomocą próbek i testerów zobaczyć, jak wybrana farba komponuje się z kuchennymi szafkami, stołem, podłogą oraz wszelkimi dodatkami. Można przy okazji określić, w jaki sposób reaguje na naturalne i sztuczne światło. Rozwiązanie to ułatwi stworzenie wymarzonego, doskonale zbalansowanego wnętrza w kolorach natury.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color