Komfortowa sypialnia w delikatnych kolorach

W przypadku kreowania określonego nastroju w sypialni, ale także w każdym innym miejscu w domu, kolor odgrywa jedną z najważniejszych ról. Odcienie, które wybieramy dla ścian, pościeli, podłóg i mebli sypialni, subtelnie wpływają na nasze codzienne samopoczucie. Chociaż indywidualne preferencje odgrywają dużą rolę w sposobie aranżowania tego typu pomieszczenia, to warto postawić na dobór relaksujących, ułatwiających zasypianie kolorów. Dzięki nim można stworzyć przytulną, romantyczną i modną sypialnię.

Inspiracja sypialni w delikatnych odcieniach

Malowanie ścian

Aranżując komfortowe, spokojne wnętrze, doskonałym wyborem będą delikatne róże i szarości. To kolory, zapewniające spokój oraz harmonię – cechy bardzo pożądane w miejscu codziennego odpoczynku. Zestawiając odcienie w odpowiednich proporcjach, możemy stworzyć bardzo spójną aranżację, która pozwala na szeroki wybór oryginalnych dodatków. Wybierając odcienie różu i szarości, warto również zwrócić uwagę na rodzaj wykończenia farby. W sypialni dobrze sprawdzi matowy efekt wykończenia. W wyjątkowy sposób podkreśla on charakterystyczne akcenty, np. satynowe poszewki poduszek czy nieregularną fakturę drewna.

 

Nieoczywiste duety

Wróćmy jeszcze na chwilę do zachwycającego połączenia różu z szarością. Pierwsza z tych barw jest znana ze swoich właściwości relaksujących i stanowi jeden z najbardziej odpowiednich kolorów do sypialni. Świetnie prezentuje się z białymi lub wykonanymi z jasnego i ciemnego drewna meblami. Malując sypialnię delikatnie pudrowym odcieniem, warto pamiętać o zbalansowaniu wystroju również nieco bardziej neutralnym kolorem. Róż znakomicie wypada z jaśniejszymi tonacjami, dlatego też wnętrze sypialni można uzupełnić subtelną, zawsze modną szarością. Dzięki temu w romantycznym i bardzo komfortowym wnętrzu na długo zagości ponadczasowa elegancja.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color