Kolorowy pokój do dziecięcych zabaw

Niezależnie od tego, jakie zabawy oraz formy spędzania czasu preferują najmłodsi, za pomocą odpowiedniej farby i kilku prostych rozwiązań można wyczarować energetyczną przestrzeń, która pobudzi dziecięcą kreatywność. Nie ma znaczenia, jak duży jest obszar do zagospodarowania. Czy jest to mały pokój dziecięcy, czy wydzielone miejsce do zabawy np. w salonie, przemyślana dekoracja ściany to duża część sukcesu.

 

Kolorowy pokój dziecięcy

Psychologia barw

Wydawać by się mogło, że dobieranie kolorów w pokoju dla malucha nie jest trudne. Ale nie warto ograniczać się jedynie do utartych schematów np. niebieski dla chłopców, różowy dla dziewczynek. Na nastroje dzieci wpływa całe otoczenie, w tym kolory w pokojach. Wybierając odpowiedni odcień, można zagwarantować maluchom codzienny zastrzyk energii oraz zapewnić im zawsze dobre samopoczucie. Wnętrze pokoju dziecięcego zawsze może być jeszcze bardziej wesołe, pełne pozytywnych wibracji. Schematy kolorów należy starannie dobierać ze względu na wpływ, jaki barwy wywierają na samopoczucie. Dla naszych milusińskich zdecydowanie bardziej sprawdzą się energetyczne, pełne wigoru odcienie.

 

Kolory i wzory

Kolor pomarańczowy z dodatkiem brązu wpadający w odcienie rudości to wesoły odcień, który, jak wykazano, ułatwia komunikację oraz socjalizację. Dzieci, bawiące się w pokojach o stonowanej pomarańczowej kolorystyce, są bardziej skłonne do współpracy, ekstrawertyczne i pewne siebie. Oczywiście, jak w przypadku każdego ciepłego koloru, zbyt dużo pomarańczy może nadmiernie stymulować i mieć odwrotny skutek. Chociaż pomarańczowy uwydatnia rozmowną stronę nieśmiałego dziecka, istnieje ryzyko, że zbyt dużo pomarańczy przytłoczy pociechy i sprawi, że poczują się rozdrażnione.

 

Jak temu zapobiec?. Wystarczy prosty geometryczny wzór, np. skośne pasy na tle białej ściany. Taka dekoracja ściany stworzy  wyjątkowo oryginalny, stonowany wystrój, który doda maluchom energii, jednocześnie nie pobudzając ich zbyt mocno.  

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color