Jasne kolory w salonie

Jasne barwy w ostatnich latach przeżywają prawdziwy renesans. Nie są już kojarzone wyłącznie z pokojami dziecięcymi, łazienkami czy kuchnią. Coraz częściej można spotkać je również w innych pomieszczeniach. Jasne kolory ścian w salonie mogą w wyjątkowy sposób ożywić przestrzeń, dodać radosny charakter i ułatwić codzienny relaks. Wystarczy odrobina kreatywności, by odmienić z ich pomocą każde wnętrze.

Jasne kolory ścian w salonie - kolor Cotton

Zachowaj równowagę

Podczas dekorowania salonu jasnymi kolorami pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zdecydowanie się, jaką neutralną barwę połączysz z konkretnym odcieniem. Wybierając neutralny kolor, w łatwy sposób utrzymasz pod kontrolą dużą ilość światła, która trafi do wnętrza pomalowanego np. na biało. Zastanów się, gdzie znajdzie się centralny punkt pokoju i zaprojektuj pozostałą część pomieszczenia wokół niego. Możesz zdecydować się na oryginalną sofę w błękitnych odcieniach, szary stolik lub charakterystyczny dywan. Zadaj sobie pytanie: jaki efekt chcesz osiągnąć? Jeśli kolory ścian w salonie mają być odważne, zachowaj neutralność mebli. Nie zapomnij przetestować wybranej farby, wykorzystując próbki i malując kawałek powierzchni.
 

Twórz zgrane duety

Połącz jasne akcesoria z naprawdę eleganckimi, neutralnymi kolorami. Białe ściany, wykończenia i podłogi stanowią wyrafinowane tło dla dywanika w odważnym graficznym stylu. Dopasowujące się do siebie kwiaty i poduszki we wzory mogą powtarzać kolory, znajdujące się na ścianach czy pozostałym wyposażeniu. Dzięki temu po wejściu do salonu zawsze będziesz mieć wrażenie, że wszystko znajduje się na swoim miejscu.


Ściany w jasnym odcieniu są idealnym tłem dla nieco bardziej jaskrawych barw. Weź pod uwagę różne tekstury i wykończenia, eksperymentuj z połączeniem opartym na kontrastach. W salonie pozwól na odpoczynek także oczom, ograniczając paletę kolorów do dwóch lub trzech wariantów. W ten sposób uzyskasz atmosferę wyjątkowego spokoju, która ułatwi relaks po całym dniu pracy.
 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color