Intensywna zieleń sprzyja skupieniu

Bita śmietana i lody, ser i wino, gin i tonic… Duety idealne. Podobnie jest z kolorami – wśród nich są takie, których połączenie z wybranymi materiałami zawsze gwarantuje sukces aranżacyjny. Jeśli wybierasz ciemną zieleń bez obaw możesz sięgnąć po jasne odcienie drewna. Naturalny kolor drewna doskonale równoważy uczucie delikatnego chłodu, które może dawać ciemnozielony odcień. Co jeszcze warto wiedzieć o aranżacji pomieszczenia z wykorzystaniem ciemnej zieleni?

kolor ciemny zielony

Podkreśl szczegóły

Zatrzymajmy się na chwilę i doceńmy piękno naturalnych kompozycji. Intensywne, ciemnozielone ściany sprawią, że meble wykonane z naturalnego drewna będą się idealnie wyróżniać. To projekt, który nie tylko sprzyja koncentracji, ale i buduje poczucie wyjątkowej lekkości. Uzupełnieniem aranżacji będą właściwie dobrane dodatki, jak osłony na lampy, doniczki czy ramki obrazów.

 

Wprowadź trzeci element

Połączenie ścian pomalowanych na kolor ciemny zielony z meblami i wyposażeniem w odcieniu naturalnego drewna potrzebuje delikatnego dopełnienia. Idealne w tym zestawieniu sprawdzi się biel. Doniczki, rama obrazu, poduszka, obicie fotela i wiele innych dyskretnych białych elementów doskonale uzupełni aranżację, wprowadzając do wnętrza jeszcze więcej światła oraz delikatnego ciepła.


Postaw na mat

Wykończenie matowe w przypadku koloru butelkowej zieleni sprawdza się znakomicie. Doskonale maskuje wszelkie nierówności – możesz pomalować ściany, które nie są idealnie gładkie. Tło utrzymane w tym odcieniu sprawi, że każdy element dekoracji będzie estetycznie podkreślony. Wybierz do swoich wnętrz wyjątkowy odcień zieleni i ciesz się niezwykłą atmosferą do nauki, pracy lub realizacji kreatywnych pasji.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color