Harmonia w miejscu pracy

Dla wielu praca w domu oznacza wyrobienie nowych nawyków oraz reorganizację prywatnej przestrzeni. Jak w mieszkaniu pełnym życia stworzyć miejsce, które będzie jednocześnie funkcjonalne, ciche i inspirujące? W jaki sposób ułatwić sobie skupienie, zredukować stres lub zwiększyć motywację do pracy? Warto sięgnąć po inspiracje, w których niebagatelne znaczenie ma m.in. odpowiednio pomalowane wnętrze. 

Inspiracja na malowanie ścian w stonowanych kolorach

Kreatywna przestrzeń – wybór miejsca

Nie we wszystkich domach można wygospodarować pomieszczenie, które stanie się gabinetem do pracy. W wielu mieszkaniach każdy wolny metr kwadratowy powierzchni ma olbrzymie znaczenie, więc stworzenie praktycznego miejsca do pracy to wyzwanie. Jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest ustawienie niewielkiego biurka bezpośrednio przy ścianie w salonie lub sypialni. Unikać należy aranżowania przestrzeni do pracy w kuchni, to zazwyczaj pomieszczenie, w którym bardzo dużo się dzieje – uwagę rozpraszają hałasy, zapachy i ruch.

 

Home office inspiracje – malowanie ścian

W efektywnej, spokojnej pracy bardzo duże znaczenie ma kolorystyka wnętrza. Barwy w domowym biurze powinny być stonowane. W przestrzeni pełnej odcieni czerwonego, żółtego czy pomarańczowego można czuć rozdrażnienie i mieć spore problemy z koncentracją. Doskonałym wyborem będą natomiast bardzo delikatne tonacje zieleni i brązu. To harmonijne, naturalne i wyjątkowo eleganckie połączenie. Świetnie sprawdzi się m.in. w salonie, w którym zaaranżujemy przestrzeń roboczą.

 

Do pomalowania ścian można wykorzystać farbę z palety Beckers Designer Colour w delikatnym kolorze Innocence. Na tle ściany pomalowanej w tonacji off-whiteznakomicie wypadną meble w nieco ciemniejszym kolorze oraz białe dekoracje. Samo wyposażenie powinno mieć proste, geometryczne kształty i kilka funkcjonalnych rozwiązań, jak np. miejsce na dokumenty. W domowym biurze nie można zapominać o dedykowanym źródle światła. Dyskretna lampka pozwoli na efektywne działanie osobom, które są szczególnie kreatywne po zmroku.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color