Uniwersalna i ponadczasowa biel

Jesteś jedną z tych osób, które uwielbiają biel? To świetnie! Białe wnętrza są zawsze modne. Podpowiadamy, jak wykorzystać ten kolor w domu i stworzyć wyjątkowe przestrzenie mieszkalne, w których cala rodzina będzie się czuła wyśmienicie.
biały kolor

Biel to kolor, który zawsze był i zawsze będzie chętnie wybierany do malowania ścian. Trudno się dziwić - jest bowiem doskonałą i bezpieczną bazą do tworzenia różnorodnych aranżacji. Na jej czystym tle większość przedmiotów będzie się dobrze prezentować, bez obawy źle dobranych połączeń kolorystycznych. Biel jest też nieodzowna przy tworzeniu aranżacji w stylu skandynawskim.

 

Biel ma wiele twarzy

Kolor biały występuje w szerokiej gamie odcieni - od zimnych, wpadających w niebieskie tonacje do ciepłych, przechodzących w żółty. Jeśli chcesz uzyskać wrażenie delikatności i chłodu, wybierz te z niebiesko-szarej gamy, jeśli zależy Ci na stworzeniu wrażenia ciepła, sięgnij po odcienie o żółtawym zabarwieniu. Podobnie jak inne kolory, biel będzie się zmieniać w zależności od rodzaju oświetlenia, warto o tym pamiętać wybierając jej odcień. 

Przez długi czas bardzo popularna była biel o wyraźnym żółtym zabarwieniu, która stała się niemal standardowym kolorem drzwi i wszelkich elementów drewnianych. Masz w domu drewno pomalowane w tym kolorze? Do malowania ścian również wybierz biel w żółtych tonacjach. W przeciwnym razie elementy drewniane będą wyglądać nieświeżo, dając wrażenie pożółkłych z upływem czasu.  Jeśli chcesz mieć ściany białe jak kreda, to elementy drewniane pomaluj na zimny odcień bieli.

 

Uniwersalne tło

Białe ściany to doskonała baza dla urządzenia każdego wnętrza. Jasne ściany i sufit dają poczucie przestronności i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Poza tym do białych ścian pasują wszystkie rodzaje podłóg.Kolor biały na ścianach daje także możliwość wyeksponowania innych elementów wystroju. Zielone rośliny, detale dekoracyjne w innych kolorach i o różnych fakturach będą się idealnie prezentować na tle bieli.

Niektórzy sądzą, że białe ściany są nudne i tylko zachowawczy projektanci stosują biel. Tymczasem, białe ściany mogą stwarzać większe możliwości, jeśli chodzi o wybór innych elementów aranżacji. Z bielą możesz pozwolić sobie na więcej i swobodnie łączyć nie tylko różne materiały jak len z aksamitem, ale też różne kolory. To ożywia pomieszczenie i daje poczucie przytulności. Myślisz o wzorzystych i kolorowych materiałach? Będą doskonale komponowały się z białymi ścianami. A może chcesz powiesić na ścianach obrazy? Biel na ścianach wspaniale podkreśli ich piękno. Zwróć jedynie uwagę, by nie łączyć ze sobą zbyt wielu rodzajów drewna, bo to może wprowadzić bałagan.  

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color