Salon ożywiony naturalnym kolorem

Jeśli chodzi o dobór farb, często wybieramy neutralne kolory ścian w salonie. Większość nowoczesnych domów używa tła w kolorze białym, szarym, beżowym lub nawet jasnokremowym, a następnie dodaje różne warstwy dekoracji czy akcesoriów, aby wprowadzić odważniejsze odcienie i uatrakcyjnić nieco wystrój całego wnętrza. Ale dla tych, którzy chcą pójść inną drogą, zieleń oferuje idealne połączenie stonowanej klasy i wibrującego piękna. Zamiast używać tylko kilku akcentów zieleni, warto postawić na orzeźwiający i naturalny blask tej wyjątkowej barwy, przygotowując swój dom nie tylko na sezon wakacyjny, ale cały rok zachwytów.

Żywa zieleń w kolorach ścian w salonie

Odpoczynek w znakomitym stylu

Zieleń wnosi kojący klimat do każdej przestrzeni. Wykorzystując odpowiednio szeroką gamę tonów tego koloru w salonie, można stworzyć bardzo harmonijną aranżację, która ułatwia idealny relaks. Zielony pokój dzienny może obejmować różnorodne motywy i style, ale znakomicie sprawdza się w przypadku nowoczesnych wystrojów, które wykorzystują również np. waniliową biel. To niezwykle subtelne połączenie, pełne wyjątkowej świeżości, ciepła oraz delikatnej elegancji.
 

Niezwykła rola odcieni

Właściwe wprowadzenie zieleni do salonu polega w dużej mierze na wyborze odpowiedniej tonacji dla motywu i stylu domu. Aby stworzyć przytulną, ciepłą oraz elegancką przestrzeń, warto postawić na jaśniejszy odcień tej barwy, który można wykorzystać w bardziej ekstensywny sposób. W tym przypadku wiele kompozycji będzie wyglądać niezwykle estetycznie. Ciemne odcienie zieleni, takie jak szmaragd, mogą być dość przytłaczające i nieść z sobą poczucie zbyt dużej ekskluzywności. Z nimi należy obchodzić się ostrożnie, odpowiednio równoważąc aranżację.
 

Naturalna, jasna tonacja zieleni jest o wiele bezpieczniejszym i łatwiejszym w użyciu kolorem do salonu. Prezentuje się doskonale w dużych wnętrzach, ale sprawdzi się także w kameralnym pokoju. Pozwala uzyskać idealną równowagę między elegancją a przyciągającym wzrok blaskiem.

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color