Pokój małej księżniczki

Między niemowlęciem a okresem dojrzewania istnieje kilkuletnia przestrzeń, w której można stworzyć wyjątkowy pokój dla dziewczynki, rywalizujący nawet z najbardziej bajkowymi wnętrzami. Od znanych i lubianych baśniowych scen, aż po pełne różu i odważnych kolorów tęczy aranżacje – pomysły na sypialnie dla małej księżniczki ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Jaka przestrzeń świetnie sprawdzi się w przypadku kreatywnej zabawy, nauki oraz odpoczynku?

Pokój dla dziewczynki w stonowanych różach

Akcent różu na ścianie w dziecięcym pokoju

Dawno minęły czasy, kiedy pokój dla dziewczynki malowano wyłącznie na różowo. Jednak nie ma wątpliwości, że kolor ten nadal króluje w tego typu wnętrzach. Kojarzy się z delikatnością, kobiecością i słodyczą. Jeśli odcienie waty cukrowej są teraz ulubionymi barwami dziecka, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać właśnie taką farbę do ścian. Bez trudu będzie można połączyć ją z paletą kolorów, która przetrwa kilka długich lat i nie straci na swojej atrakcyjności. Proste techniki pozwolą uzyskać olśniewające rezultaty.

 

Różne tonacje kolorystyczne

Jeśli głównym kolorem w pokoju dla dziewczynki będzie delikatny róż, to warto uzupełnić wnętrze dodatkowymi barwami. Doskonałym pomysłem w sypialni dla małej księżniczki będzie połączenie dwóch różnych tonacji różowego – jaśniejszej i ciemniejszej lub przełamanie różu bielą. Warto eksperymentować również z fakturami, a na końcu dodać do wnętrza odrobinę szarych dodatków. Dzięki temu aranżacja nie będzie  zbyt przesłodzona. Takie połączenie gwarantuje niezwykle przytulny klimat i ułatwia realizację dziecięcych marzeń.

 

Meble w różowym pokoju dla dziewczynki nie powinny się zbyt mocno wyróżniać. To kolor ścian jest tutaj pierwszoplanowym bohaterem. Łóżko czy biurko mają jedynie uzupełniać wnętrze, dodając mu funkcjonalności. Świetnym rozwiązaniem są meble z naturalnego drewna w jasnym odcieniu lub bieli. Idealnie wkomponują się w słodki wystrój królestwa małej księżniczki.

 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color