Minimalistyczna jadalnia

Jak sprawdzić, czy wybrany kolor pasuje do wnętrza?

Podoba Ci się kolor ścian na zdjęciach w Internecie, ale nie wiesz, czy będzie pasował do aranżacji Twojego wnętrza? Najlepiej sprawdzić to jeszcze przed zakupem farby używając próbki kolorów. Dzięki małemu testerowi możesz przekonać się, czy wybrany odcień idealnie spełnia Twoje oczekiwania.  

Zobacz, dlaczego warto sięgnąć po tester koloru.

1.    Kolory prezentowane w katalogu drukowanym lub na etykiecie kolorystycznej na opakowaniu nie oddają idealnie odcienia farby. Wynika to z ograniczeń techniki drukarskiej. Podobnie wygląda sytuacja z kolorami oglądanymi na ekranie monitora – te także należy traktować jako przybliżone. Dlatego właściwym rozwiązaniem jest wybór koloru na wzorniku w punkcie sprzedaży. Jednak mała próbka obejrzana w sklepie nie zawsze daje wyobrażenie, jak kolor sprawdzi się we wnętrzu. Z tego właśnie powodu najlepiej kupić tester koloru np. Beckers Designer Colour lub Beckers Designer Kitchen & Bathroom i przetestować wybrany odcień w domu.
2.    Przy testowaniu koloru należy pamiętać, że ten sam odcień, może wyglądać nieco inaczej na różnych ścianach. Wynika to z tego, że na odbiór koloru ma wpływ wiele czynników, a najważniejszym z nich jest światło. Dlatego po pomalowaniu testerem kawałka ściany dobrze jest sprawdzić, jak wygląda on o różnych porach dnia i przy różnym oświetleniu, dziennym i sztucznym.
3.    Tester kolorów Beckers Designer Colour lub Beckers Designer Kitchen&Bathroom ma pojemność 50 ml i pozwala na pomalowanie około 1m2 powierzchni. Taka próbka na ścianie z pewnością wystarczy, aby ocenić czy to właśnie ten poszukiwany odcień. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu przypadkach  ten sam kolor użyty na większej powierzchni – całej ściany lub wszystkich ścian w pokoju – będzie wydawał się bardziej intensywny.
4.    W przypadku kiedy nie masz możliwości lub nie chcesz malować próbek  koloru na ścianie, możesz użyć białego kartonu pomalowanego  dwoma warstwami farby. Taki tester możesz przykładać do różnych ścian o różnych porach dnia i zobaczyć, jak prezentuje się wybrany odcień. 
Jany salon w pastelowych kolorach

Pomysły na malowanie salonu

Nie wiesz, jak urządzić salon? Zobacz nasze pomysły na malowanie i aranżacje salonu. Znajdziesz tutaj zarówno inspiracje w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym.

Pokój dziecięcy

Zainspiruj się i sprawdź, jak może wyglądać pokój Twojego dziecka. Tu znajdziesz pomysły dla pociech w różnym wieku. Pokój dziecięcy to chyba jedyne miejsce, gdzie naprawdę możesz puścić wodze fantazji aranżując wnętrze - wykorzystaj to!
Sypialnia w morskich odcieniach

Kolory ścian do sypialni

Zainspiruj się bogactwem kolorów do sypialni i urządź ją tak, by z przyjemnością się w niej odpoczywało. W tym dziale znajdziesz pomysły na miejsce do odpoczynku w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym.