Czarno - biały pokój do spania i pracy

W domach o dużej powierzchni sypialnia i gabinet stanowią odrębne pokoje. Natomiast właściciele mniejszych mieszkań decydują się zazwyczaj na zaaranżowanie pomieszczenia, spełniającego kilka funkcji. Dzięki odpowiednio dobranym kolorom w prosty sposób akcentuje się poszczególne przestrzenie w obrębie jednego pokoju. Wykorzystując ponadczasową biel i czerń można połączyć relaksującą sypialnię z miejscem do kreatywnej pracy.

Sypialnia w kolorach bieli i czerni

Jasne ściany

Białe farby optycznie powiększają każdy pokój, nadając mu przestronności i elegancji. Jasne kolory, ze względu na ich uniwersalność, można wykorzystać w różnorodnych stylistykach aranżacyjnych. Biała sypialnia daje poczucie ładu oraz porządku. Należy jednak pamiętać, że pomieszczenie wypełnione tym odcieniem może być odbierane jako surowe i sterylne. Klasyczna biel wymaga więc przełamania kontrastującymi z nią kolorystycznie elementami dekoracyjnymi.

Na tle jasnych ścian doskonale wyglądają pastelowe dodatki. Przestrzeń zyskuje wówczas osobliwy klimat. W przypadku nowoczesnych wnętrz warto jednak postawić na czarne lub siwe meble. Przestrzeń urozmaicą również koce o prostym, geometrycznym wzorze. Idealny dodatek do białej przestrzeni sypialnianej stanowią zielone, szare lub ciemnobrązowe poduszki. Na ścianach można także powiesić czarno-białe obrazy z ciemnymi obramowaniami. Zachowamy w ten sposób spójność aranżacji.

 

Miejsce do pracy

W przypadku pomieszczeń, spełniających różne funkcje, warto zastosować kontrastujące ze sobą barwy w celu oddzielenia poszczególnych przestrzeni. Z białą sypialnią komponować będzie się miejsce do pracy wypełnione czarnymi dodatkami. Ciemny kolor wyznaczy granice przestrzeni. Warto pamiętać, że czerń nie powinna dominować w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni.

Chcąc nawiązać kolorystycznie do białej sypialni, w obrębie miejsca do pracy warto wykorzystać jasne meble i dodatki w delikatnych odcieniach. Na tle czarnych ścian doskonale wyglądają szare elementy dekoracyjne. Chcąc przełamać matowe wykończenie powierzchni, warto wykorzystać czarne biurko z połyskującym blatem. Jeśli w pomieszczeniu jest jasna podłoga, przestrzeń do pracy można wyznaczyć za pomocą niewielkiego dywanu, który kolorystycznie nawiązuje do całości aranżacji.

 

pl
zapisano.
został usunięty z listy.
dodano to twojej listy zakupów.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color